http://galdahokejs.lv/index.php/en/rcup
Namn Rīgas Kauss 2016 4 (Day2)
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Turneringen har lagts till 25.11.2016
Land Lettland
Stad Riga
Anmälan startar 03.12.2016 07:00
Anmälan avslutas 03.12.2016 07:00
Turneringen startar 04.12.2016
Участников 48

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Final Groups Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Play-off Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Förnamn Land Stad
1 Atis Sīlis Lettland Riga
2 Edgars Caics Lettland Riga
3 Oscar Henriksson Sverige Piteå
4 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg
5 Edgars Saulītis Lettland Inčukalns
6 Petr Tmej Čhekkia Turnov
7 Markus Nilsson Sverige Stockholm
8 Kevin Eriksson Finland Åbo
9 Ahti Lampi Finland Lojo
10 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg
11 Nikita Zholobov Ruošša Sankt Petersburg
12 Patrik Petr Čhekkia Litomyšl
13 Leos Hvizd Čhekkia
14 Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina Одеса / Київ
15 Valts Smagars Lettland Riga
16 Sandis Kristaps Lagzdiņš Lettland Riga
17 Gints Lasmanis Lettland Skrunda
18 Jevgēnijs Zaharovs Lettland Riga
19 Mikhail Shashkov Ruošša Sankt Petersburg
20 Elvijs Siliņš Lettland Ventspils
21 Edgars Mucenieks Lettland Skrunda
22 Dmitriy Petrov Ruošša Moskva
23 Filips Buhtujevs Lettland Inčukalns
24 Jevgeni Lvov Estteeana Tallinn
25 Andrey Voskoboynikov Ruošša Sankt Petersburg
26 Jan Pelkonen Finland Nådendal
27 Sergejs Mihejevs Lettland Riga
28 Kārlis Balodis Lettland Valdlauci
29 Sergey Ivanov Ruošša Kursk
30 Krystof Lebl Čhekkia Prag
31 Vesa Huotelin Finland Esbo
32 Vladimir Smirnov Ruošša Sankt Petersburg
33 Raivis Miglinieks Lettland Riga
34 Michal Kobrle Čhekkia
35 Kirill Storchak Ruošša Sankt Petersburg
36 Rene Huhtala Finland Nådendal
37 Ladislav Tmej Čhekkia Turnov
38 Artjoms Zaharovs Lettland Skrunda
39 Alexandr Zaytsev Ruošša Moskva
40 Fredric Axelsson Sverige Stockholm
41 Martin Zenisek Čhekkia Plzeň
42 Mikus Saulītis Lettland Inčukalns
43 Pavel Plesak Čhekkia Plzeň
44 Yuriy Prostakov Ruošša Ljubertsy
45 Miroslav Cernoch Čhekkia Prag
46 Fredrik Hansson Sverige Göteborg
47 Benjamin Suominen Finland Nådendal
48 Vitaly Skorobogatov Ruošša Sankt Petersburg