http://galdahokejs.lv/index.php/en/rcup
Name Rīgas Kauss 2016 4 (Day2)
Tournament type Individual
Status Finished
Tournament added 25.11.2016
Country Latvia
City Riga
Beginning of the registration 03.12.2016 07:00
Finishing of the registration 03.12.2016 07:00
Date of the tournament 04.12.2016
Participants 48

Stages
Name Status Duration Date and time Participants Schedule and results Tables
- 1 -
Final Groups Finished 1 Participants Schedule and results Tables
- 2 -
Play-off Finished 7 Participants Schedule and results Tables

Text versionFinal standings
Name Country City
1 Atis Sīlis Latvia Riga
2 Edgars Caics Latvia Riga
3 Oscar Henriksson Sweden Piteå
4 Maxim Borisov Russia Saint Petersburg
5 Edgars Saulītis Latvia Inčukalns
6 Petr Tmej Czech Republic Turnov
7 Markus Nilsson Sweden Stockholm
8 Kevin Eriksson Finland Turku
9 Ahti Lampi Finland Lohja
10 Alexey Titov Russia Saint Petersburg
11 Nikita Zholobov Russia Saint Petersburg
12 Patrik Petr Czech Republic Litomyšl
13 Leos Hvizd Czech Republic
14 Mykhaylo Spivakovskyy Ukraine Одеса / Київ
15 Valts Smagars Latvia Riga
16 Sandis Kristaps Lagzdiņš Latvia Riga
17 Gints Lasmanis Latvia Skrunda
18 Jevgēnijs Zaharovs Latvia Riga
19 Mikhail Shashkov Russia Saint Petersburg
20 Elvijs Siliņš Latvia Ventspils
21 Edgars Mucenieks Latvia Skrunda
22 Dmitriy Petrov Russia Moscow
23 Filips Buhtujevs Latvia Inčukalns
24 Jevgeni Lvov Estonia Tallinn
25 Andrey Voskoboynikov Russia Saint Petersburg
26 Jan Pelkonen Finland Naantali
27 Sergejs Mihejevs Latvia Riga
28 Kārlis Balodis Latvia Valdlauci
29 Sergey Ivanov Russia Kursk
30 Krystof Lebl Czech Republic Prague
31 Vesa Huotelin Finland Espoo
32 Vladimir Smirnov Russia Saint Petersburg
33 Raivis Miglinieks Latvia Riga
34 Michal Kobrle Czech Republic
35 Kirill Storchak Russia Saint Petersburg
36 Rene Huhtala Finland Naantali
37 Ladislav Tmej Czech Republic Turnov
38 Artjoms Zaharovs Latvia Riga
39 Alexandr Zaytsev Russia Moscow
40 Fredric Axelsson Sweden Stockholm
41 Martin Zenisek Czech Republic Pilsen
42 Mikus Saulītis Latvia Inčukalns
43 Pavel Plesak Czech Republic Pilsen
44 Yuriy Prostakov Russia Lyubertsy
45 Miroslav Cernoch Czech Republic Prague
46 Fredrik Hansson Sweden Gothenburg
47 Benjamin Suominen Finland Naantali
48 Vitaly Skorobogatov Russia Saint Petersburg