VI Saint Petersburg Open 2014

Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Land Ruošša
Stad Sankt Petersburg
Anmälan startar 27.09.2014 00:00
Anmälan avslutas 14.11.2014 12:00
Turneringen startar 15.11.2014
Участников 88

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Groups Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Полуфинальные группы Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Первая лига Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 4 -
Вторая лига Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 5 -
Элитная лига Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 6 -
Высшая лига (группы "C" и "D") Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 7 -
за попадание в Суперлигу (пара 1) Avslutad 3 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 8 -
за попадание в Суперлигу (пара 2) Avslutad 3 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 9 -
Высшая лига (группа "А" и "В") Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 10 -
Супер лига Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 11 -
плей-офф Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Namn Land Stad
1 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg
2 Ivan Zaharov Ruošša Moskva
3 Yanis Galuzo Ruošša Sankt Petersburg
4 Dmytro Litvinyuk Ukraina Kropyvnytskyi
5 Kevin Eriksson Finland Åbo
6 Stepan Korotkiy Ruošša Moskva
7 Mikhail Shashkov Ruošša Sankt Petersburg
8 Oleg Ortinov Ruošša Sankt Petersburg
9 Alexey Zaharov Ruošša Moskva
10 Anton Legkov Ruošša Sankt Petersburg
11 Pavel Gorodnitskiy Israel Haifa
12 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg
13 Andrey Voskoboynikov Ruošša Sankt Petersburg
14 Dmitry Malygin Ruošša Sankt Petersburg
15 Alexander Miloradov Ruošša Moskva
16 Dmitry Belavin Ruošša Sankt Petersburg
17 Alexandr Danilov Ruošša Sankt Petersburg
18 Viacheslav Patekhin Ruošša Kursk
19 Jan Pelkonen Finland Nådendal
20 Grigoriy Dubinin Ruošša Tula
21 Mykhaylo Shalomayev Ukraina Charkiv
22 Dmitry Afonin Ruošša Sankt Petersburg
23 Vitaly Skorobogatov Ruošša Sankt Petersburg
24 Dmitriy Koshman Ruošša Moskva
25 Alexandr Zaytsev Ruošša Moskva
26 Alexander Ozerov Ruošša Tjerepovets
27 Artem Valiev Litauen Vilnius
28 Sergey Sammal Ruošša Tula
29 Vladimir Smirnov Ruošša Sankt Petersburg
30 Viktoria Gorodnitskaya Ruošša Tjerepovets
31 Nikita Zholobov Ruošša Sankt Petersburg
32 Alexander Okunev Ruošša Sankt Petersburg
33 Alexey Chernov Ruošša Sankt Petersburg
34 Mikhail Sivakov Ruošša Sankt Petersburg
35 Kirill Storchak Ruošša Sankt Petersburg
36 Elena Nikitina Ruošša Kronshtadt
37 Michail Nikitin Ruošša Kronshtadt
38 Sergey Patekhin Ruošša Kursk
39 Evgeniy Pipchenko Ruošša Sankt Petersburg
40 Nikita Pavlov Ruošša Sankt Petersburg
41 Kimmo Eriksson Finland Åbo
42 Maria Miloradova Ruošša Moskva
43 Ryurik Gutiev Ruošša Sotji
44 Yury Volik Ruošša Krasnodar
45 Alexey Baranov Ruošša Moskva
46 Andrey Budilin Ruošša Sankt Petersburg
47 Artem Budaev Ruošša Sankt Petersburg
48 Smirnov Nikolay Ruošša Sankt Petersburg
49 Lev Stepanov Ruošša Sankt Petersburg
50 Ilya Ponomarev Ruošša Sankt Petersburg
51 Alexander Larichev Ruošša Tjerepovets
52 Aleksandr Tarakanov Kasakstan Железнодорожный (РФ)
53 Artem Boldyrev Ruošša Severodvinsk
54 Dmitry Alekseev Ruošša Sankt Petersburg
55 Larionov Alexander Ruošša Sankt Petersburg
56 Eva Ozerova Ruošša Tjerepovets
57 Alex Gorin Ruošša Sankt Petersburg
58 Alexey Krinov Kasakstan Aqtöbe
59 Igor Budilin Ruošša Sankt Petersburg
60 Alexey Klimko Ruošša Sankt Petersburg
61 Vladimir Areshkin Ruošša Kotel’niki
62 Daniil Mushnikov Ruošša Sankt Petersburg
63 Georgiy Levashov Serbia Belgrad
64 Semichev Alexandr Ruošša Tjerepovets
65 Dasha Obukhova Ruošša Sankt Petersburg
66 Ruslan Kamalov Ruošša Sankt Petersburg
67 Sergey Nemolot Ruošša Sankt Petersburg
68 Semyon Kurbatov Ruošša Sankt Petersburg
69 Oleg Salamatov Ruošša Sankt Petersburg
70 Georgiy Pavlov Ruošša Sankt Petersburg
71 Daniil Perov Ruošša Sankt Petersburg
72 Oleg Borisov Ruošša Sankt Petersburg
73 Ruslan Shcherbakov Ruošša Kotel’niki
74 Alexander Speranskiy Ruošša
75 Mikhail Krinov Ruošša Moskva
76 Aleksandr Dvinyaninov Ruošša Moskva
77 Shubbe Leontiy Ruošša Sankt Petersburg
78 Alexandr Borovskiy Ruošša Sankt Petersburg
79 Grigoriy Kazarin Ruošša Tjerepovets
80 Андрей Ямков Ruošša Sankt Petersburg
81 Vladimir Nikulov Ruošša Sankt Petersburg
82 Maxim Korsuk Ruošša Sankt Petersburg
83 Artem Nikitin Ruošša Sankt Petersburg
84 Tatiana Orlova Ruošša Krasnodar
85 Yuriy Popov Ruošša Moskva
86 Makar Polyakov Ruošša Kotel’niki
87 Yaroslav Mikryukov Ruošša Kotel’niki
88 Sergej Gupalo Ruošša Kotel’niki