Tallinn Cup 2017

About tornament - http://boardhockey.ee/tallinncup_eng.html

Условия турнира: http://boardhockey.ee/tallinncup_rus.html
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Land Estteeana
Stad Tallinn
Adress Toompuiestee 27
Anmälan startar 20.01.2017 00:00
Anmälan avslutas 30.03.2017 23:30
Turneringen startar 01.04.2017
Участников 71

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Qualification round Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
FINAL GROUP Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
DIVISION 1 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 5 -
Play off Ladies Avslutad 5 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 6 -
Play off Veterans Avslutad 5 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 7 -
Division 2 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 8 -
Play off Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Namn Land Stad
1 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg
2 Atis Sīlis Lettland Riga
3 Edgars Caics Lettland Riga
4 Nikita Zholobov Ruošša Sankt Petersburg
5 Antti Suojanen Finland Åbo
6 Valts Smagars Lettland Riga
7 Raivis Miglinieks Lettland Riga
8 Artjoms Zaharovs Lettland Skrunda
9 Mikhail Shashkov Ruošša Sankt Petersburg
10 Jevgeni Lvov Estteeana Tallinn
11 Sandis Kristaps Lagzdiņš Lettland Riga
12 Maria Saveljeva Estteeana Tallinn
13 Bjarne Axelsen Danmark Bronderslev
14 Vitaly Skorobogatov Ruošša Sankt Petersburg
15 Elvijs Siliņš Lettland Ventspils
16 Santtu Sainio Finland Lojo
17 Jevgēnijs Zaharovs Lettland Riga
18 Igor Saveljev Estteeana Tallinn
19 Artem Valiev Litauen Vilnius
20 Petrus Miettinen Finland Tammerfors
21 Kirill Storchak Ruošša Sankt Petersburg
22 Dmitry Soloviev Ruošša Mytisjtji
23 Fredrik Hansson Sverige Göteborg
24 Daniil Mushnikov Ruošša Sankt Petersburg
25 Jari Sahlgren Finland Uleåborg
26 Nikita Pavlov Ruošša Sankt Petersburg
27 Anette Engel Danmark Bronderslev
28 Vafa Hamdamov Estteeana Tallinn
29 Egor Stepanov Ruošša Sankt Petersburg
30 Tomi Uimonen Finland Vanda
31 Irina Vorobieva Ruošša Sankt Petersburg
32 Kimmo Eriksson Finland Åbo
33 Simon Thomas Irland Berlin
34 Ismo Aulaskari Finland Träskända
35 Vladimir Smirnov Ruošša Sankt Petersburg
36 Alen Shekarev Estteeana Tallinn
37 Laima Kamzola Lettland Ventspils
38 Evgenii Solovev Ruošša Klin
39 Niko Tuominen Finland Vanda
40 Jani Herlevi Finland Helsinki
41 Ville Henttonen Finland Helsinki
42 Michael Toft Nielsen Danmark Ålborg
43 Eduards Blūmentāls Lettland Riga
44 Eduards Paķis Lettland Saulkrasti
45 Andrei Kniaziuk Vilges-Ruošša Navapolatsk
46 Jali Salo Finland Lojo
47 Mark-Julius Pikat Estteeana Tallinn
48 Sergei Sokolov Estteeana Tallinn
49 Sergejs Bezenkovs Lettland Riga
50 Aleksandr Metelitsa Estteeana Narva
51 Dmitri Leleka Estteeana Tallinn
52 Deniss Andrijashkin Estteeana Narva
53 Daniil Landa Estteeana Tallinn
54 Olavi Vaisanen Finland Helsinki
55 Kaspars Viļums Lettland Riga
56 German Geller Jr. Estteeana Tallinn
57 Mark Kritski Estteeana Tallinn
58 Veronika Sachok Estteeana Tallinn
59 Aleksandrs Ozernojs Lettland Riga
60 Artur Tammemets Estteeana Tallinn
61 Olga Ozernaja Lettland Riga
62 Iida Miettinen Finland Tammerfors
63 Romans Blūmentāls Lettland Jūrmala
64 Galina Efimova Ruošša Sankt Petersburg
65 Yan Berzin Lettland Riga
66 Vadim Saks Estteeana Tallinn
67 Aleksei Fedotov Estteeana Narva
68 Aleksandr Krylov Estteeana Maardu
69 Edgars Putka Lettland Riga
70 Daniil Tenitski Estteeana Tallinn
71 Martin Krylov Estteeana Maardu