Deltävling nummer 4 av 3Tunaligan!
3Tunaligan #4 - "I Smell It In The Air" utlovar enorm spelglädje, bra motstånd och stabil livestream.
Välkommen på onsdagen den 12 oktober! 18:00 drar vi igång!
Ligan spelas hela året och vinnaren utses i Maj 2017. 10 tillfällen (inklusive 1 TT) räknas in i den totala poängen.
Nuvarande tabell ser ut som följer efter tre events:
1. Felix Wirström - 3Tuna Bordshockey - 95p
2. Fredric Axelsson - Spjass Invaders - 81p
3. Emil Larsson - Spjass Invaders - 74p
4. Jimmy Douz - Borlänge Bordshockey - 69p
5. Robin Westergren - 3Tuna Bordshockey - 67p
6. Henrik Nilsson - 2015 United - 60p
7. Jerry Wikström - United Stars - 52p
8. Wilhelm Pössl - Borlänge Bordshockey - 50p
9. Anders Pettersson - 3Tuna Bordshockey - 46p
10. Peter Östlund - Umeå HSS - 45p
11. Rikard Nässelkvist - BHK Möllan Rouge - 41p
12. Richard Pedersen - Borlänge Bordshockey - 40p
13. Jimmy Mårdell - Umeå HSS - 40p
14. Mathias Blomquist - 3Tuna Bordshockey - 39p
15. Thomas Oscarsson - 3Tuna Bordshockey - 38p
16. Filip Wirström - 3Tuna Bordshockey - 34p
17. Johan Johansson - 3Tuna Bordshockey - 30p
18. Lars Söderkvist - 3Tuna Bordshockey - 20p
19. Nicklas Nilsson - Lokomotiv Falun - 16p
20. Jan Gudmunds - 3Tuna Bordshockey - 16p
21. Susanna Pössl - Borlänge Bordshockey - 12p
22. Mikael Ikonen - 3Tuna Bordshockey - 12p
23. Alexander Liljeholm - 3Tuna Bordshockey - 8p
24. Eddie Nilsson - 2015 United - 3p
25. Annika Persson - 3Tuna Bordshockey - 1p
Avgift för liga: Säsongsavgift: 100:- och 20:- per gång. Alltså 120 kr första tillfället sedan 20 kr per tillfälle. De som är medlemmar i 3Tuna behöver inte betala säsongsavgiften på 100:-.
Medlemsavgift 3Tuna: 300:- per år. Då ingår licens hos SBHF, rabattera pris vid “3Tunas TT” och matchtröja om man deltar vid 3Tunas TT eller SM.
3Tunaligan #4 - "I Smell It In The Air" utlovar enorm spelglädje, bra motstånd och stabil livestream.
Välkommen på onsdagen den 12 oktober! 18:00 drar vi igång!
Ligan spelas hela året och vinnaren utses i Maj 2017. 10 tillfällen (inklusive 1 TT) räknas in i den totala poängen.
Nuvarande tabell ser ut som följer efter tre events:
1. Felix Wirström - 3Tuna Bordshockey - 95p
2. Fredric Axelsson - Spjass Invaders - 81p
3. Emil Larsson - Spjass Invaders - 74p
4. Jimmy Douz - Borlänge Bordshockey - 69p
5. Robin Westergren - 3Tuna Bordshockey - 67p
6. Henrik Nilsson - 2015 United - 60p
7. Jerry Wikström - United Stars - 52p
8. Wilhelm Pössl - Borlänge Bordshockey - 50p
9. Anders Pettersson - 3Tuna Bordshockey - 46p
10. Peter Östlund - Umeå HSS - 45p
11. Rikard Nässelkvist - BHK Möllan Rouge - 41p
12. Richard Pedersen - Borlänge Bordshockey - 40p
13. Jimmy Mårdell - Umeå HSS - 40p
14. Mathias Blomquist - 3Tuna Bordshockey - 39p
15. Thomas Oscarsson - 3Tuna Bordshockey - 38p
16. Filip Wirström - 3Tuna Bordshockey - 34p
17. Johan Johansson - 3Tuna Bordshockey - 30p
18. Lars Söderkvist - 3Tuna Bordshockey - 20p
19. Nicklas Nilsson - Lokomotiv Falun - 16p
20. Jan Gudmunds - 3Tuna Bordshockey - 16p
21. Susanna Pössl - Borlänge Bordshockey - 12p
22. Mikael Ikonen - 3Tuna Bordshockey - 12p
23. Alexander Liljeholm - 3Tuna Bordshockey - 8p
24. Eddie Nilsson - 2015 United - 3p
25. Annika Persson - 3Tuna Bordshockey - 1p
Avgift för liga: Säsongsavgift: 100:- och 20:- per gång. Alltså 120 kr första tillfället sedan 20 kr per tillfälle. De som är medlemmar i 3Tuna behöver inte betala säsongsavgiften på 100:-.
Medlemsavgift 3Tuna: 300:- per år. Då ingår licens hos SBHF, rabattera pris vid “3Tunas TT” och matchtröja om man deltar vid 3Tunas TT eller SM.
Назва | 3Tunaligan #4 - "I Smell It In The Air" |
---|---|
Тип турніру | Індивідуальний |
Стан | Завершено |
Турнір додано | 04.10.2016 |
Країна | Sweden |
Місто | Eskilstuna |
Адрес | Kriebsensgatan 5 |
Початок реєстрації | 04.10.2016 18:00 |
Завершення реєстрації | 12.10.2016 18:10 |
Дата проведення турніру | 12.10.2016 |
Участников | 17 |
Етапи
Назва | Стан | Тривалість | Дата и время | Учасники | Розклад і результати | Таблиці | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
- 1 - | |||||||
Gruppspel | Завершено | 1 | Учасники | Розклад і результати | Таблиці | ||
- 2 - | |||||||
A-slutspel | Завершено | 5 | Учасники | Розклад і результати | Таблиці | ||
B-slutspel | Завершено | 5 | Учасники | Розклад і результати | Таблиці |
Текстова версіяПідсумкове положення
Placering | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ім'я | Країна | Місто | ||||
1 | Peter Östlund | Sweden | Avesta | |||
2 | Patrik Hellström | Sweden | Örebro | |||
3 | Jerry Wikström | Sweden | Stockholm | |||
4 | Robin Westergren | Sweden | Eskilstuna | |||
5 | Felix Wirstrom | Sweden | Katrineholm | |||
6 | Henrik Nilsson | Sweden | Västerås | |||
7 | Kent Nyman | Sweden | Enköping | |||
8 | Mathias Blomquist | Sweden | Eskilstuna | |||
9 | Anders Pettersson | sweden | Örebro | |||
10 | Lars Söderkvist | Sverige | Eskilstuna | |||
11 | Wilhelm Possl | Sweden | Vasteras | |||
12 | Johan Johansson | Sweden | Eskilstuna | |||
13 | Rikard Nässelkvist | sweden | Eskilstuna | |||
14 | Alexander Liljeholm | Sweden | Eskilstuna | |||
15 | Jan Gudmunds | |||||
16 | Susanna Poessl | Sweden | Vasteras | |||
17 | Annika Persson | Sweden | Eskilstuna | |||
|