XIV World Championship 2015 OPEN

Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Land Ruošša
Stad Sankt Petersburg
Anmälan startar 22.04.2015 00:00
Anmälan avslutas 23.04.2015 00:00
Turneringen startar 13.06.2015
Участников 108

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Open Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
divisions Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Final groups Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Play-off Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Namn Land Stad
1 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg
2 Atis Sīlis Lettland Riga
3 Edgars Caics Lettland Riga
4 Dmytro Litvinyuk Ukraina Kropyvnytskyi
5 Yanis Galuzo Ruošša Moskva
6 German Fokin Ruošša Sankt Petersburg
7 Jan Pelkonen Finland Nådendal
8 Yngve Aasheim Norge Trondheim
9 Ahti Lampi Finland Lojo
10 Hans Osterman Sverige Stockholm
11 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg
12 Andrey Voskoboynikov Ruošša Sankt Petersburg
13 Veniamin Gerasimov Ruošša Moskva
14 Dmitriy Koshman Ruošša Moskva
15 Arseniy Stolyarov Ruošša Moskva
16 Carl Bindekrans Sverige Norrköping
17 Alexey Zaharov Ruošša Moskva
18 Valts Smagars Lettland Riga
19 Alexander Miloradov Ruošša Moskva
20 Oscar Henriksson Sverige Piteå
21 Janne Ollila Finland Nådendal
22 Jan Dryak Čhekkia
23 Patrik Petr Čhekkia Litomyšl
24 Stepan Korotkiy Ruošša Moskva
25 Grigoriy Dubinin Ruošša Tula
26 Kevin Eriksson Finland Åbo
27 Zdenek Matousek Čhekkia
28 Artjoms Zaharovs Lettland Skrunda
29 Peter Östlund Sverige Avesta
30 Krystof Lebl Čhekkia Prag
31 Mikhail Shashkov Ruošša Sankt Petersburg
32 Gints Lasmanis Lettland Skrunda
33 Jevgēnijs Zaharovs Lettland Riga
34 Markus Nilsson Sverige Stockholm
35 Oleg Ortinov Ruošša Sankt Petersburg
36 Sandis Kristaps Lagzdiņš Lettland Riga
37 Edgars Mucenieks Lettland Skrunda
38 Lars Henriksson Sverige Piteå
39 Jānis Kalnevics Lettland Inčukalns
40 Kristian Iso-Tryykäri Finland Åbo
41 Jimmy Mardell Sverige Stockholm
42 Stanislav Lutay Ruošša Tula
43 Edgars Saulītis Lettland Inčukalns
44 Viktoriya Noselivska Ukraina Kiev
45 Artem Valiev Litauen Vilnius
46 Jevgeni Lvov Estteeana Tallinn
47 Santtu Sainio Finland Lojo
48 Truls Mansson Sverige Stockholm
49 Daniel Remmem Norge
50 Andreas Roren Norge Oslo
51 Miroslav Cernoch Čhekkia Prag
52 Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina Одеса / Київ
53 Gergely Regula Ungern Budapest
54 Vaclav Pikl Čhekkia Plzeň
55 Hamacek Filip Čhekkia
56 Espen Moe Norge Trondheim
57 Bjarne Axelsen Danmark Bronderslev
58 Mykhaylo Shalomayev Ukraina Charkiv
59 Arne Johannes Holmin Norge Bergen
60 Kimmo Eriksson Finland Åbo
61 Anton Umanskyy Ukraina Kiev
62 Simon Thomas Irland Berlin
63 Stian Ostrem Norge Drammen
64 Maria Saveljeva Estteeana Tallinn
65 Igor Saveljev Estteeana Tallinn
66 Tomas Aberg Sverige
67 Frode Hagerup Norge
68 Borsanyi Peter Ungern
69 Papp Magor Ungern
70 Martin Zenisek Čhekkia Plzeň
71 Pavel Plesak Čhekkia Plzeň
72 David Smid Čhekkia
73 Evgeniy Matantsev Ukraina Kropyvnytskyi
74 Klaus Jean-Claude Šveica
75 Anette Engel Danmark Bronderslev
76 Benjamin Suominen Finland Nådendal
77 Igor Zaporojets Ukraina Kiev
78 Magyari Viktor Ungern
79 Jorn Moldvar Norge
80 Valentin Dietze Duiskka Freiburg
81 Alen Shekarev Estteeana Tallinn
82 Juri Artamonov Estteeana Tallinn
83 Baurzhan Ualiev Kasakstan Astana
84 Ralph Pommerenke Duiskka Frankfurt
85 Locher Rolf Šveica
86 Frank Bruneske Duiskka Wilhelmshaven
87 Vafa Hamdamov Estteeana Tallinn
88 Gleb Tarakanov Kasakstan Almaty
89 Bartosh Aliaksandr Vilges-Ruošša Minsk
90 Dolgov Aleksandr Vilges-Ruošša Minsk
91 Mikko Haveri Finland Åbo
92 Kniaziuk Andrei Vilges-Ruošša Navapolatsk
93 Aleksandr Tarakanov Kasakstan Железнодорожный (РФ)
94 Yuriy Bondarenko Ukraina Charkiv
95 Klaus Ramon Šveica
96 Vladislav Zubel Estteeana Tallinn
97 Igor Chudin Kasakstan Temirtau
98 Eike Rompa Duiskka Wilhelmshaven
99 Vladimir Tarakanov Kasakstan Almaty
100 Luginbuehl Beat Šveica
101 Thomas Haussknecht Duiskka Berlin
102 Romanenko Roman Vilges-Ruošša Minsk
103 Vazhnik Siarhei Vilges-Ruošša Minsk
104 Papakul Eugene Vilges-Ruošša Minsk
105 Bakhtiyar Tileukabylov Kasakstan Sjymkent
106 Dominik Hofer Šveica
107 Kuratnik Eduard Vilges-Ruošša Minsk
108 Haprou Andrei Vilges-Ruošša Minsk