Namn Europe Championship 2014 OPEN
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Turneringen har lagts till 14.05.2014
Land Lettland
Stad Riga
Turneringen startar 07.06.2014
Участников 122

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Groups Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Lower Divisions Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Final Divisions Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 4 -
Play-off Div4 Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 5 -
Play-off Div3 Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 6 -
Play-off Div2 Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 7 -
Play-off Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Förnamn Land Stad
1 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg
2 Ahti Lampi Finland Lojo
3 Alexey Zaharov Ruošša Moskva
4 Yevhen Levdansky Ukraina Kiev
5 Edgars Caics Lettland Riga
6 Atis Sīlis Lettland Riga
7 Andrey Voskoboynikov Ruošša Sankt Petersburg
8 Dmitriy Koshman Ruošša Moskva
9 Veniamin Gerasimov Ruošša Moskva
10 Andris Liepins Lettland Riga
11 Alexander Miloradov Ruošša Moskva
12 Oscar Henriksson Sverige Piteå
13 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg
14 Oleg Ortinov Ruošša Sankt Petersburg
15 Jan Pelkonen Finland Nådendal
16 Peter Östlund Sverige Avesta
17 Lars Henriksson Sverige Piteå
18 Janne Ollila Finland Nådendal
19 Matīss Saulītis Lettland Inčukalns
20 Filips Buhtujevs Lettland Inčukalns
21 Raivis Pukinskis Lettland Riga
22 Edgars Saulītis Lettland Inčukalns
23 Valts Smagars Lettland Riga
24 Sandis Kristaps Lagzdiņš Lettland Riga
25 Carl Bindekrans Sverige Norrköping
26 Edgars Mucenieks Lettland Skrunda
27 Mikhail Shashkov Ruošša Sankt Petersburg
28 Gints Lasmanis Lettland Skrunda
29 Joakim Lundin Sverige Örebro
30 Oleksii Korabel Ukraina Irpin
31 Jevgēnijs Zaharovs Lettland Riga
32 Kevin Eriksson Finland Åbo
33 Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina Одеса / Київ
34 Jimmy Mardell Sverige Stockholm
35 Yngve Aasheim Norge Trondheim
36 Santtu Sainio Finland Lojo
37 Jari Sahlgren Finland Uleåborg
38 Jevgeni Lvov Estteeana Tallinn
39 Rūdolfs Kamzols Lettland Ventspils
40 Martin Zenisek Čhekkia Plzeň
41 Martin Arenlind Sverige Lund
42 Bjarne Axelsen Danmark Bronderslev
43 Aleksandrs Žernovojs Lettland Ventspils
44 Lars-Erik Svensson Sverige Umeå
45 Mykhaylo Shalomayev Ukraina Charkiv
46 Andreas Roren Norge Oslo
47 Marcus Andersson Sverige Jönköping
48 Dmitry Belavin Ruošša Sankt Petersburg
49 Pavel Plesak Čhekkia Plzeň
50 Truls Mansson Sverige Stockholm
51 Espen Moe Norge Trondheim
52 Frode Hagerup Norge Kvernaland
53 Vitaliy Sapozhnikov Ukraina Odessa
54 Igor Saveljev Estteeana Tallinn
55 Artūrs Verčins Lettland Riga
56 Maria Saveljeva Estteeana Tallinn
57 Daniel Matysek Čhekkia Prag
58 Roman Ignatenko Ukraina Mariupol
59 Jan Sladek Čhekkia Příbram
60 Petteri Sevon Finland Vanda
61 Yuriy Prostakov Ruošša Ljubertsy
62 Vegard Klippen Norge Kvernaland
63 Artem Valiev Litauen Vilnius
64 Sami Hellstrom Finland Espoo
65 Markus Nilsson Sverige Stockholm
66 Yevgen Rykun Ukraina Kiev
67 Raivis Sternāts Lettland Riga
68 Alexandr Zaytsev Ruošša Moskva
69 Krystof Lebl Čhekkia Prag
70 Jani Herlevi Finland Helsingfors
71 Jiri Chylik ml. Čhekkia Prag
72 Vitaly Skorobogatov Ruošša Sankt Petersburg
73 Anton Umanskyy Ukraina Kiev
74 Nazar Kondrashevskyy Ukraina Kiev
75 Anette Engel Danmark Bronderslev
76 Miroslav Cernoch Čhekkia Prag
77 Dmytro Donets Ukraina Kiev
78 Simon Thomas Irland Berlin
79 Thomas Haussknecht Duiskka Berlin
80 Mathias Jacobsen Danmark Bronderslev
81 Viktoriya Noselivska Ukraina Kiev
82 Leon Haussknecht Duiskka Berlin
83 Niko Tuominen Finland Vanda
84 Vaclav Pikl Čhekkia Plzeň
85 Otto Pesala Finland Uleåborg
86 Krystof Herold Čhekkia Prag
87 Vitaliy Ignatenko Ukraina Mariupol
88 Audrius Pleikys Litauen Vilnius
89 Igor Zaporojets Ukraina Kiev
90 Kimmo Eriksson Finland Åbo
91 Thorbjørn F. Hestvaag Norge Kverneland
92 Torbjorn Kverneland Norge Kverneland
93 Simonas Pleikys Litauen Vilnius
94 Zdenek Lopaur CZE
95 Ralph Pommerenke Duiskka Frankfurt
96 Andrei Kniaziuk Vilges-Ruošša Navapolatsk
97 Alen Shekarev Estteeana Tallinn
98 Teuvo Moisa Finland Lojo
99 Aleksandr Tarakanov Kasakstan Железнодорожный (РФ)
100 Michael Toft Nielsen Danmark Ålborg
101 Vladimir Voronov Litauen Vilnius
102 Vafa Hamdamov Estteeana Tallinn
103 Svein Arne Fure Norge Bergen
104 Valentin Dietze Duiskka Freiburg
105 Laurynas Orlauskas Litauen Vilnius
106 Tim Tigges Duiskka Hamburg
107 Elias Klimek Duiskka Bad Dürkheim
108 Vadim Romanenko Vilges-Ruošša Minsk
109 Morten Aarflot Norge Bergen
110 Mirko Konig Duiskka Köln
111 Sandra Komaraite Litauen Vilnius
112 Vladislav Zubel Estteeana Tallinn
113 Mazvydas Satkus Litauen Vilnius
114 Roman Romanenko Vilges-Ruošša Minsk
115 Linas Vasilevicius Litauen Vilnius
116 Darius Stasiunas Litauen Vilnius
117 Philip Basch Duiskka Düsseldorf
118 Jurgita Vasileviciene Litauen Vilnius
119 Aliaksandr Valahanovich Vilges-Ruošša Minsk
120 Frank Rasche Duiskka Unterföhring
121 Morten Mikal Brekken Norge Kverneland
122 Mykola Krokhmal Ukraina Odessa