Namn World Championship 2013 OPEN
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Turneringen har lagts till 27.05.2013
Land Norge
Stad Stavanger
Anmälan startar 27.05.2013 18:00
Anmälan avslutas 01.06.2013 18:00
Turneringen startar 08.06.2013
Участников 121

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Basic Groups Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Final Groups Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Placement Groups Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Play Off Placement Group I Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Play Off Placement Group II Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Play Off Placement Group III Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Play Off Placement Group IV Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Play-off Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Förnamn Land Stad
1 Atis Sīlis Lettland Riga
2 Edgars Caics Lettland Riga
3 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg
4 Ahti Lampi Finland Lojo
5 Yanis Galuzo Ruošša Moskva
6 Alexey Zaharov Ruošša Moskva
7 Dmitriy Koshman Ruošša Moskva
8 Jan Pelkonen Finland Nådendal
9 Finn Fries Sverige Lund
10 Alexander Miloradov Ruošša Moskva
11 Oleg Ortinov Ruošša Sankt Petersburg
12 Edgars Mucenieks Lettland Skrunda
13 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg
14 Teemu Koskela Finland Helsingfors
15 Valts Smagars Lettland Riga
16 Carl Bindekrans Sverige Norrköping
17 Patrik Petr Čhekkia Litomyšl
18 Kristian Iso-Tryykari Finland Åbo
19 Janne Ollila Finland Nådendal
20 Jevgēnijs Zaharovs Lettland Riga
21 German Fokin Ruošša Sankt Petersburg
22 Santtu Sainio Finland Lojo
23 Blasko Imrich Slovákia
24 Myllykangas Mika Finland
25 Peter Östlund Sverige Avesta
26 Krystof Lebl Čhekkia Prag
27 Oscar Henriksson Sverige Piteå
28 Vesa Huotelin Finland Esbo
29 Kevin Eriksson Finland Åbo
30 Grigorij Dubinin Ruošša Tula
31 Lars Henriksson Sverige Piteå
32 Edgars Saulītis Lettland Inčukalns
33 Thomas Petersson Sverige Stockholm
34 Jimmy Mardell Sverige Stockholm
35 Artjoms Zaharovs Lettland Skrunda
36 Ahlberg Magnus Finland Helsingfors
37 Juho Rautio Finland Tammerfors
38 Yngve Aasheim Norge Trondheim
39 Daniel Remmem Norge
40 Frode Hagerup Norge Kvernaland
41 Jorn Moldvar Norge
42 Stian Ostrem Norge Drammen
43 Dmitry Soloviev Ruošša Mytisjtji
44 Hamacek Filip Čhekkia
45 Gints Lasmanis Lettland Skrunda
46 Edžus Kaņeps Lettland Ventspils
47 Matanovic Uros Slovenia
48 Daniel Matysek Čhekkia Prag
49 Bjarne Axelsen Danmark Bronderslev
50 Mitro Daniel Slovákia
51 Geir Hjemas Norge Oslo
52 Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina Одеса / Київ
53 Gergely Regula Ungern Budapest
54 Bernard Rjavec Slovenia
55 Roman Ignatenko Ukraina Mariupol
56 Madera Martin Čhekkia
57 Weisseisen Tim Slovenia
58 Stian Lode Norge Kvernaland
59 Espen Moe Norge Trondheim
60 Klaus Jean-Claude Šveica
61 Martin Arenlind Sverige Lund
62 Arne Johannes Holmin Norge Bergen
63 David Freseus Sverige
64 Stefaniszyn Reggie Kanáda
65 Andreas Roren Norge Oslo
66 Martin Zenisek Čhekkia Plzeň
67 Vaclav Pikl Čhekkia Plzeň
68 Andersson Henric Sverige
69 Anette Engel Danmark Bronderslev
70 Hudec Karol Slovákia
71 Borsanyi Peter Ungern
72 Mykhaylo Shalomayev Ukraina Charkiv
73 Risa Ingebret Norge
74 Simon Thomas Irland Berlin
75 Miroslav Cernoch Čhekkia Prag
76 Hasler David Šveica
77 Janssen Gerrit Duiskka
78 Igor Zaporojets Ukraina Kiev
79 Cornelius Thomas Čiile
80 Magyari Viktor Ungern
81 Petrek Jaroslav Slovákia
82 Anatoliy Datsenko Ukraina Kiev
83 Trond Gangsoy Norge Bergen
84 Thomas Haussknecht Duiskka Berlin
85 Locher Rolf Šveica
86 Hasler Simon Šveica
87 Frank Bruneske Duiskka Wilhelmshaven
88 Ewoud Van Veen Vuolleeatnamat Bergen
89 Mitro Milan Slovákia
90 Nagy Balint Ungern
91 Skrlep Nejc Slovenia
92 Rafferty Kevin Amerihká Ovttastuvvan Stáhtat
93 Vitaliy Ignatenko Ukraina Mariupol
94 Luginbuehl Beat Šveica
95 Mathias Jacobsen Danmark Bronderslev
96 Leon Haussknecht Duiskka Berlin
97 Papp Magor Ungern
98 Audrius Pleikys Litauen Vilnius
99 Andrei Kniaziuk Vilges-Ruošša Navapolatsk
100 Viktoriya Noselivska Ukraina Kiev
101 Cserhati Zoltan Ungern
102 Riese Jurgen Duiskka
103 Skrlep Rok Slovenia
104 Barna Stefan Slovákia
105 Dion Martin Kanáda
106 Blatti Christoph Šveica
107 Skrlep Bernard Slovenia
108 Klaus Ramon Šveica
109 Richter Kent Kanáda
110 Michael Toft Nielsen Danmark Ålborg
111 Christian Aden Duiskka
112 Mrdalj Darko Serbia
113 Viktoriia Zaporojets Ukraina Kiev
114 Thomas Peter Calder Stuorra-Británnia Bergen
115 Rompa Eike Duiskka
116 Sandra Komaraite Litauen Vilnius
117 Linas Vasilevicius Litauen Vilnius
118 Darius Stasiunas Litauen Vilnius
119 Thony Restel Duiskka Hagen
120 Heritier Thomas Eivind Frankriika
121 Thomasmathibalan Felix Johnny Indien