Program:
09.00 Doors open. Registration and warm up.
09:45 Qualification groups.
12:00 Lunch
13:00 Final- and placement groups
15:00 Playoff
19:00 Award ceremony
20:00 Dinner Banquet at the hotel
09.00 Doors open. Registration and warm up.
09:45 Qualification groups.
12:00 Lunch
13:00 Final- and placement groups
15:00 Playoff
19:00 Award ceremony
20:00 Dinner Banquet at the hotel
Turneringstyp | Individuellt |
---|---|
Status | Avslutad |
Land | Norge |
Stad | Stavanger |
Adress | Scandic Stavanger Airport: Stavanger lufthavn, Flyplassvegen 226, 4055 Sola |
Telefonnummer | +4791170258 |
[email protected] | |
Anmälan avslutas | 06.09.2019 00:00 |
Turneringen startar | 07.09.2019 |
Время начала | 09:45 |
Участников | 25 |
Etapp
Namn | Status | Längd | Дата и время | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- 1 - | ||||||||
Qualification groups | Avslutad | 1 | 07.09.2019 09:45 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller | ||
- 2 - | ||||||||
Final- and placement groups | Avslutad | 1 | 07.09.2019 13:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller | ||
- 3 - | ||||||||
Play Off | Avslutad | 7 | 07.09.2019 15:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller | ||
Play Off B | Avslutad | 5 | 07.09.2019 15:00 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
TextversionSutplacering
Namn | Land | Stad | Очки МР | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joakim Lundin | Sverige | Örebro | 702 | |||
2 | Magnus Klippen | Norge | Kvernaland | 672 | |||
3 | Øystein Klippen | Norge | Kvernaland | 650 | |||
4 | Petrus Miettinen | Finland | Tammerfors | 627 | |||
5 | Jarle Eide | Norge | 614 | ||||
6 | Amund Risa Fylling | Norge | Kvernaland | 600 | |||
7 | Simon Thomas | Irland | Berlin | 582 | |||
8 | Espen Moe | Norge | Trondheim | 567 | |||
9 | Vegard Klippen | Norge | Kvernaland | 554 | |||
10 | Stefan Lemming | Sverige | Örebro | 541 | |||
11 | Yngve Aasheim | Norge | Trondheim | 535 | |||
12 | Andreas Fjermestad | Norge | Kvernaland | 517 | |||
13 | Joakim Åström | Sverige | Umeå | 500 | |||
14 | Juho Itkonen | Finland | Tammerfors | 481 | |||
15 | Sondre Efteland Johansen | Norge | Kvernaland | 460 | |||
16 | Sissie Wikstrom | Sverige | Stockholm | 434 | |||
17 | Trond Gangsoy | Norge | Bergen | 396 | |||
18 | Jerry Wikström | Sverige | Stockholm | 353 | |||
19 | Arne Johannes Holmin | Norge | Bergen | 306 | |||
20 | Daniel Nygård | Norge | Kvernaland | 266 | |||
21 | Arne Hetlelid | Norge | Sola kommun | 216 | |||
22 | Sander Berntsen | Norge | Bryne | 144 | |||
23 | Bjarte Tjessem | Norge | Kvernaland | 111 | |||
24 | Thorbjørn F. Hestvaag | Norge | Kverneland | 60 | |||
25 | Susanna Possl | Sverige | Västerås | 1 | |||