1-й этап IX Открытого Кубка России. XIX Кубок Поволжья

Адрес: г. Нижний Новгород, ул.Арктическая 7, ст.метро Заречная, ФОК "Заречье"
Начало турнира - в 11.30
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Land Ruošša
Stad Nizjnij Novgorod
Anmälan startar 13.07.2018 10:00
Anmälan avslutas 18.08.2018 11:30
Turneringen startar 19.08.2018
Участников 58

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Квалификация Avslutad 1 19.08.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Высшая лига Avslutad 1 19.08.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Лиги Avslutad 1 19.08.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 4 -
Плей-офф Avslutad 7 19.08.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 5 -
Малый плей-офф Avslutad 5 19.08.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Namn Land Stad Rating Очки МР
1 Arseniy Stolyarov Ruošša Moskva 30 706
2 Dmitriy Petrov Ruošša Moskva 27 658
3 Anton Runenkov Ruošša Moskva 25 619
4 Grigoriy Dubinin Ruošša Tula 23 590
5 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg 21 573
6 Stanislav Lutay Ruošša Tula 20 565
7 Artem Blinov Ruošša Sankt Petersburg 19 558
8 Yuriy Prostakov Ruošša Ljubertsy 18 552
9 Alexander Galkin Ruošša Volgograd 17 544
10 Alexandr Shikerin Ruošša Nizjnij Novgorod 16 530
11 Ivan Shemjakov Ruošša Nizjnij Novgorod 15 517
12 Nikita Pavlov Ruošša Sankt Petersburg 14 499
13 Alexey Korotkiy Ruošša Nizjnij Novgorod 13 479
14 Dmitry Soloviev Ruošša Mytisjtji 12 459
15 Alexandr Zaytsev Ruošša Moskva 11 443
16 Sergey Shikerin Ruošša Nizjnij Novgorod 10 431
17 Haydar Mirov Ruošša Kazan 9 423
18 Vadim Matveev Ruošša Sankt Petersburg 8 419
19 Alexander Enyushin Ruošša Kazan 7 415
20 Yury Volik Ruošša Krasnodar 6 410
21 Alexandr Kosyrev Ruošša Moskva 5 400
22 Vladimir Opanasenko Ruošša Moskva 4 385
23 Konstantin Barabash Ruošša Kazan 3 370
24 Andrey Ponomarev Ruošša Moskva 2 357
25 Alexandr Zhulyabin Ruošša Noginsk 1 346
26 Alexey Krinov Kasakstan Aqtöbe 1 343
27 Timur Khamiev Ruošša Kazan 1 338
28 Mikhail Krinov Ruošša Moskva 1 335
29 Olga Glazunova Ruošša Nizjnij Novgorod 1 332
30 Vladimir Orlov Ruošša Moskva 1 326
31 Sergey Semagin Ruošša Kazan 1 316
32 Elnara Abasova Ruošša Nizjnij Novgorod 1 304
33 Kapitolina Semagina Ruošša Kazan 1 289
34 Roman Aganichev Ruošša Ivanovo 1 272
35 Galiev Ramil Ruošša Kazan 1 259
36 Evgenii Solovev Ruošša Klin 1 247
37 Dmitriy Nazarov Ruošša Nizjnij Novgorod 1 228
38 Evgeniy Elkin Ruošša Perm 1 211
39 Pavel Shakirov Ruošša Kazan 1 193
40 Dinar Fakhrutdinov Ruošša Kazan 1 173
41 Semen Ivanov Ruošša Nizjnij Novgorod 1 161
42 Taisia Ankudimova Ruošša Nizjnij Novgorod 1 150
43 Alexander Nagorniy ml. Ruošša Sankt Petersburg 1 140
44 Leonid Volik Ruošša Krasnodar 1 125
45 Elena Stoljarova Ruošša Sankt Petersburg 1 110
46 Yuriy Morozov Ruošša Nizjnij Novgorod 1 97
47 Anton Mineyev Ruošša Vyazniki 1 82
48 Sergey Marochkin Ruošša Samara 1 75
49 Alexander Nagorniy st. Ruošša Sankt Petersburg 1 67
50 Ilya Elkin Ruošša Perm 1 54
51 Andrey Leutin Ruošša Nizjnij Novgorod 1 40
52 Sergey Dunichkin Ruošša Nizjnij Novgorod 1 29
53 Andrei Ivanov Ruošša Tjeboksary 1 21
54 Andrey Kalinkin Ruošša Nizjnij Novgorod 1 18
55 Pavel Syzrantsev Ruošša Nizjnij Novgorod 1 15
56 Vladimir Kudryavcev Ruošša Nizjnij Novgorod 1 10
57 Andrey Varyutin Ruošša Nizjnij Novgorod 1 5
58 Evgeniy Dunichkin Ruošša Nizjnij Novgorod 1 1