Namn КУБОК КУРСКА 2018 (KURSK CUP 2018) - ЭТАП МИРОВОГО ТУРА
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Turneringen har lagts till 21.10.2017
Adress Спортивно-Концертный Комплекс (г.Курск, ул.Энгельса, 140 "Б")
Anmälan startar 21.10.2017 10:00
Anmälan avslutas 12.01.2018 11:00
Turneringen startar 13.01.2018
Участников 103

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Квалификация Avslutad 1 13.01.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Высшая Лига Avslutad 1 13.01.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Первая Лига Avslutad 1 13.01.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 4 -
Вторая Лига Avslutad 1 13.01.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 5 -
Третья Лига Avslutad 1 13.01.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 6 -
Плей-офф Третья Лига Avslutad 5 13.01.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 7 -
Плей-офф Avslutad 7 13.01.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 8 -
Плей-офф Первая Лига Avslutad 5 13.01.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 9 -
Плей-офф Вторая Лига Avslutad 5 13.01.2018 00:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Förnamn Land Stad Очки МР
1 Yanis Galuzo Ruošša Moskva 880
2 Veniamin Gerasimov Ruošša Moskva 858
3 Nikita Zholobov Ruošša Sankt Petersburg 847
4 Evgeniy Matantsev Ukraina Kropyvnytskyi 833
5 Andrey Voskoboynikov Ruošša Sankt Petersburg 818
6 Alexey Zaharov Ruošša Moskva 808
7 Arseniy Stolyarov Ruošša Moskva 799
8 Oleg Ortinov Ruošša Sankt Petersburg 785
9 Denis Matveev Ruošša Kursk 772
10 Alexander Miloradov Ruošša Moskva 759
11 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg 745
12 Dmitro Lytvyniuk Ukraina Kiev 739
13 Dmitriy Nabasov Ruošša Kursk 735
14 Sergey Ivanov Ruošša Kursk 731
15 Grigoriy Dubinin Ruošša Tula 714
16 Dmitry Malygin Ruošša Sankt Petersburg 698
17 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg 682
18 Andrey Chaplygin Ruošša Kursk 665
19 Pavel Gorodnitskiy Ruošša Sankt Petersburg 658
20 Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina Одеса / Київ 648
21 Alexander Galkin Ruošša Volgograd 639
22 Stanislav Lutay Ruošša Tula 630
23 Maria Saveljeva Estteeana Tallinn 620
24 Jevgeny Tsupko Israel 611
25 Anton Umanskyy Ukraina Kiev 601
26 Gleb Vasiliev Ruošša Moskva 593
27 Vladislav Semenchuk Ukraina Kiev 588
28 Oleg Salamatov Ruošša Sankt Petersburg 584
29 Vladimir Smirnov Ruošša Sankt Petersburg 576
30 Yuriy Prostakov Ruošša Ljubertsy 568
31 Dmitriy Petrov Ruošša Moskva 559
32 Vitaly Skorobogatov Ruošša Sankt Petersburg 551
33 Maxim Starkov Ruošša Kursk 546
34 Evgen Novikov Ruošša Krasnodar 541
35 Mark Gorodnitskiy Ruošša Sankt Petersburg 537
36 Sergey Patekhin Ruošša Kursk 534
37 Alexandr Zaytsev Ruošša Moskva 531
38 Alexey Baranov Ruošša Moskva 529
39 Viacheslav Patekhin Ruošša Kursk 527
40 Daniil Mushnikov Ruošša Sankt Petersburg 524
41 Boris Velmoga Ruošša Sankt Petersburg 522
42 Artem Budaev Ruošša Sankt Petersburg 518
43 Vyacheslav Kelin Ruošša Chabarovsk 514
44 Alex Gorin Ruošša Sankt Petersburg 508
45 Artem Valiev Litauen Vilnius 502
46 Nazar Kondrashevskyy Ukraina Kiev 496
47 Pavel Churilin Ruošša Kursk 487
48 Georgiy Levashov Ruošša Sankt Petersburg 478
49 Anton Fedoseev Ruošša Sankt Petersburg 466
50 Yaroslav Mikryukov Ruošša Kotel’niki 455
51 Sergey Sammal Ruošša Tula 447
52 Igor Zaporojets Ukraina Kiev 443
53 Igor Scherbakov Ruošša Kursk 441
54 Ryurik Gutiev Ruošša Sotji 439
55 Igor Novikov Ruošša Azov 435
56 Evgenii Solovev Ruošša Klin 431
57 Yury Volik Ruošša Krasnodar 423
58 Artem Boldyrev Ruošša Severodvinsk 417
59 Ilya Ponomarev Ruošša Sankt Petersburg 411
60 Yuriy Aseev Ruošša Kursk 394
61 Gleb Moskvin Ruošša Kursk 380
62 Yuriy Bondarenko Ukraina Charkiv 361
63 Vladimir Krivolapov Ruošša Volgograd 344
64 Daniil Yurchenko Ruošša Armavir 338
65 Kniaziuk Andrei Vilges-Ruošša Navapolatsk 332
66 Yuriy Verbitskiy Ruošša Волгоград / Москва 332
67 Alexey Krinov Kasakstan Aqtöbe 329
68 Daniil Moshnin Estteeana Tallinn 323
69 Hanna Ivantsova Ukraina Kiev 315
70 Anthony Mzilangve Ruošša Sankt Petersburg 308
71 Smirnov Nikolay Ruošša Sankt Petersburg 300
72 Vladislav Chesnokov Ruošša Kursk 294
73 Vladimir Sannikov Ruošša Kursk 289
74 Rostislav Pereverzev Ruošša Kursk 283
75 Pavel Fedorov Ruošša Sankt Petersburg 271
76 Vadim Lebedev Ruošša Sankt Petersburg 255
77 Igor Martynenko Ukraina Charkiv 234
78 Vladimir Orlov Ruošša Moskva 212
79 Timur Khamiev Ruošša Kazan 191
80 Artem Matantsev Ukraina Kropyvnytskyi 175
81 Igor Miloradov Ruošša Moskva 164
82 Pavel Kiselew Ruošša Volgodonsk 150
83 Lanita Gutieva Ruošša Sotji 143
84 Andrey Aseev Ruošša Kursk 133
85 Yuriy Mazhorin Ruošša Volgodonsk 123
86 Darya Gladkova Ruošša Kursk 105
87 Aleksey Plugatarev Ruošša Kursk 88
88 Dmitriy Fateyev Ruošša Belgorod 73
89 Vladimir Otinov Ruošša Kotel’niki 57
90 Alexey Naumenko Ruošša Kursk 51
91 Pavel Bezrukov Ruošša Kursk 40
92 Andrey Lobachev Ruošša Kursk 27
93 Aleksander Churilin Ruošša Kursk 16
94 Gennadiy Shehovtsov Ruošša Kursk 10
95 Sergey Romanov Ruošša Kursk 9
96 Dmitriy Soromotin Ruošša Kursk 8
97 Nikita Tikhomirov Ruošša Sankt Petersburg 7
98 Andrey Tikhomirov Ruošša Sankt Petersburg 6
99 Petr Bezrukov Ruošša Kursk 5
100 Berdnik Alexey Россия Уссурийск 4
101 Vyacheslav Domashev Ruošša Kursk 3
102 Agafonov Aleksandr Ruošša Kursk 2
103 Matvey Hodonovich Ruošša Kursk 1