8:00 — Doors open;
9:30 – 10:30 — Регистрация участников в зале (кроме топ-8);
10:35 – 10:45 — Церемония открытия;
11:00 – 12:35 — Игры квалификационного раунда;
12:35 – 13:05 — Перерыв;
14:30 – 15:00 — Регистрация топ-8 в зале;
13:05 – 15:20 — Игры в лигах;
15:20 – 15:30 — Перерыв;
15:30 – 15:40 — Вручение формы игрокам сборной;
15:40 – 19:25 — Плей-офф;
19:25 – 19:40 — Награждение и раздача автографов;
20:00 — Doors close.
Namn Moscow Masters 2017
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Turneringen har lagts till 02.04.2017
Land Ruošša
Stad Moskva
Adress г. Москва, Измайловское шоссе д. 71, корп. 2Б, конференц-зал "Москва" в корпусе "Бета"
Anmälan startar 03.04.2017 00:00
Anmälan avslutas 01.06.2017 23:59
Turneringen startar 04.06.2017
Участников 71

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Квалификация Avslutad 1 04.06.2017 11:00 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Лиги (Высшая и Первая) Avslutad 1 04.06.2017 13:05 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Лиги (Вторая и Третья) Avslutad 1 04.06.2017 13:05 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 4 -
Большой Плей-Офф Avslutad 7 04.06.2017 15:40 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Малый Плей-Офф Avslutad 5 04.06.2017 15:40 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Результаты Moscow Masters 2017
Förnamn Land Stad
1 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg
2 Arseniy Stolyarov Ruošša Moskva
3 Alexey Zaharov Ruošša Moskva
4 Nikita Zholobov Ruošša Sankt Petersburg
5 Yanis Galuzo Ruošša Moskva
6 Veniamin Gerasimov Ruošša Moskva
7 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg
8 Vladimir Goncharov Ruošša Moskva
9 Alexander Miloradov Ruošša Moskva
10 Ivan Zaharov Ruošša Moskva
11 Dmitriy Petrov Ruošša Moskva
12 Andrey Chaplygin Ruošša Kursk
13 Stanislav Lutay Ruošša Tula
14 Sergey Ivanov Ruošša Kursk
15 Dmitriy Sapozhnikov Ruošša Saratov
16 Igor Masloboev Ruošša Sankt Petersburg
17 Artem Blinov Ruošša Sankt Petersburg
18 Alexandr Zaytsev Ruošša Moskva
19 Sergey Sammal Ruošša Tula
20 Vyacheslav Kelin Ruošša Chabarovsk
21 Kirill Rudnev Ruošša Moskva
22 Mikhail Mikhin Ruošša Moskva
23 Alexandr Shikerin Ruošša Nizjnij Novgorod
24 Jevgeny Tsupko Israel
25 Maxim Starkov Ruošša Kursk
26 Stepan Korotkiy Ruošša Moskva
27 Dmitriy Nabasov Ruošša Kursk
28 Maria Miloradova Ruošša Moskva
29 Egor Stepanov Ruošša Sankt Petersburg
30 Igor Novikov Ruošša Krasnodar
31 Sergey Shikerin Ruošša Nizjnij Novgorod
32 Andrey Ponomarev Ruošša Moskva
33 Alexey Baranov Ruošša Moskva
34 Eva Ozerova Ruošša Tjerepovets
35 Mikhail Krinov Ruošša Moskva
36 Sergey Kudinov Ruošša Chernyakhovsk
37 Leonid Volik Ruošša Krasnodar
38 Evgen Novikov Ruošša Krasnodar
39 Baurzhan Ualiev Kasakstan Astana
40 Kazymov Ruslan Ruošša Jekaterinburg
41 Petr Mozhaev Ruošša Moskva
42 Aleksandr Tarakanov Kasakstan Железнодорожный (РФ)
43 Evgenii Solovev Ruošša Klin
44 Yury Volik Ruošša Krasnodar
45 Mihail Margolis Israel Бенидорм
46 Vladimir Opanasenko Ruošša Moskva
47 Yaroslav Mikryukov Ruošša Kotel’niki
48 Vladimir Areshkin Ruošša Kotel’niki
49 Ilya Timofeev Ruošša Jaroslavl
50 Konstantin Avdeev Ruošša Novosibirsk
51 Ryurik Gutiev Ruošša Sotji
52 Temnyakov Pavel Ruošša Jekaterinburg
53 Aleksandr Yakovenko Ruošša Jekaterinburg
54 Timur Khamiev Ruošša Kazan
55 Kirill Vasilev Ruošša Moskva
56 Yuriy Verbitskiy Ruošša Волгоград / Москва
57 Ryzhov Roman Ruošša Moskva
58 Nikolay Malitsky Ruošša Novosibirsk
59 Alexey Gavrilov Ruošša Moskva
60 Aleksey Molodenkov Ruošša Klin
61 Andrey Stolyarov Ruošša Moskva
62 Yuriy Popov Ruošša Moskva
63 Dmitry Krylov Ruošša Moskva
64 Denis Nekrasov Ruošša Moskva
65 Vladimir Orlov Ruošša Moskva
66 Sergey Pugachev Ruošša Zheleznodorozhnyy
67 Sergey Nekrasov Ruošša Moskva
68 Alexander Enyushin Ruošša Kazan
69 Elena Stoljarova Ruošša Sankt Petersburg
70 Vitaliy Chervyakov Ruošša Saransk
71 Aleksandr Dvinyaninov Ruošša Moskva