КУБОК КУРСКА 2017 (KURSK CUP 2017) - ЭТАП МИРОВОГО ТУРА

Сайт турнира http://kurskcup.ru
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Land Ruošša
Stad Kursk
Adress Спортивно-Концертный Комплекс (г.Курск, ул.Энгельса, 140 "Б")
Anmälan startar 11.11.2016 00:00
Anmälan avslutas 06.01.2017 10:00
Turneringen startar 07.01.2017
Участников 70

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Квалификация Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Division 1 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Division 2 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 4 -
PLAY-OFF Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Namn Land Stad
1 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg
2 Yanis Galuzo Ruošša Moskva
3 Alexey Zaharov Ruošša Moskva
4 Sergey Ivanov Ruošša Kursk
5 Arseniy Stolyarov Ruošša Moskva
6 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg
7 Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina Одеса / Київ
8 Andrey Chaplygin Ruošša Kursk
9 Maxim Starkov Ruošša Kursk
10 Mykhaylo Shalomayev Ukraina Charkiv
11 Dmitriy Petrov Ruošša Moskva
12 Sergey Patekhin Ruošša Kursk
13 Nikita Zholobov Ruošša Sankt Petersburg
14 Denis Matveev Ruošša Kursk
15 Anton Umanskyy Ukraina Kiev
16 Alexandr Zaytsev Ruošša Moskva
17 Stanislav Lutay Ruošša Tula
18 Alexi Biorn Ruošša Sankt Petersburg
19 Viacheslav Patekhin Ruošša Kursk
20 Dmitry Malygin Ruošša Sankt Petersburg
21 Vitaly Skorobogatov Ruošša Sankt Petersburg
22 Oleg Salamatov Ruošša Sankt Petersburg
23 Yuriy Prostakov Ruošša Ljubertsy
24 Igor Novikov Ruošša Krasnodar
25 Dmytro Litvinyuk Ukraina Kropyvnytskyi
26 Viktoriya Noselivska Ukraina Kiev
27 Igor Zaporojets Ukraina Kiev
28 Eva Ozerova Ruošša Tjerepovets
29 Artem Pankov Ruošša Kursk
30 Daniil Mushnikov Ruošša Sankt Petersburg
31 Egor Stepanov Ruošša Sankt Petersburg
32 Kirill Storchak Ruošša Sankt Petersburg
33 Nazar Kondrashevskyy Ukraina Kiev
34 Artem Blinov Ruošša Sankt Petersburg
35 Igor Scherbakov Ruošša Kursk
36 Yaroslav Mikryukov Ruošša Kotel’niki
37 Alexey Krinov Kasakstan Aqtöbe
38 Aleksandr Tarakanov Kasakstan Железнодорожный (РФ)
39 Nikita Pavlov Ruošša Sankt Petersburg
40 Evgen Novikov Ruošša Krasnodar
41 Ryurik Gutiev Ruošša Sotji
42 Dmitriy Nabasov Ruošša Kursk
43 Georgiy Levashov Ruošša Sankt Petersburg
44 Yuriy Aseev Ruošša Kursk
45 Kniaziuk Andrei Vilges-Ruošša Navapolatsk
46 Daniil Yurchenko Ruošša Armavir
47 Alexey Baranov Ruošša Moskva
48 Igor Martynenko Ukraina Charkiv
49 Jevgeny Tsupko Israel
50 Alexander Nagorniy ml. Ruošša Sankt Petersburg
51 Yuriy Bondarenko Ukraina Charkiv
52 Hanna Ivantsova Ukraina Kiev
53 Alexander Nagorniy st. Ruošša Sankt Petersburg
54 Oleg Bublikov Ruošša Kursk
55 Ivan Veremeenko Ruošša Armavir
56 Konstantin Avdeev Ruošša Novosibirsk
57 Elena Stoljarova Ruošša Sankt Petersburg
58 Olga Likova Ruošša Kursk
59 Andrey Glebov Ruošša Kursk
60 Lanita Gutieva Ruošša Sotji
61 Andrey Aseev Ruošša Kursk
62 Vladislav Chesnokov Ruošša Kursk
63 Alexey Naumenko Ruošša Kursk
64 Tamara Shalomayeva Ukraina Charkiv
65 Galina Efimova Ruošša Sankt Petersburg
66 Sergey Romanov Ruošša Kursk
67 Sergey Romanov Ruošša Kursk
68 Yuriy Popov Ruošša Moskva
69 Petr Bezrukov Ruošša Kursk
70 Pavel Bezrukov Ruošša Kursk