Namn | Öresund Cup 2016 |
---|---|
Turneringstyp | Individuellt |
Status | Avslutad |
Turneringen har lagts till | 16.10.2016 |
Land | Sweden |
Stad | Lund |
Adress | Logen i Lund |
Anmälan avslutas | 20.10.2016 00:00 |
Turneringen startar | 22.10.2016 |
Участников | 35 |
Etapp
Namn | Status | Längd | Дата и время | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
- 1 - | |||||||
Finalgrupp | Avslutad | 1 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller | ||
- 2 - | |||||||
A-playoff | Avslutad | 7 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller | ||
B-playoff | Avslutad | 5 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller | ||
C-playoff | Avslutad | 5 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller | ||
D-playoff | Avslutad | 7 | Deltagare | Spelschema och resultat | Tabeller |
TextversionSutplacering
Slutplaceringar | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Förnamn | Land | Stad | Rating | ||||
1 | Markus Nilsson | Sweden | Stockholm | ||||
2 | Anders Ekestubbe | Sweden | Göteborg | ||||
3 | Peter Östlund | Sweden | Avesta | ||||
4 | Rickard Sjöstedt | Sweden | Malmö | ||||
5 | Joakim Lundin | Sweden | Örebro | ||||
6 | Fredric Axelsson | Sweden | Stockholm | ||||
7 | Marcus Andersson | Sweden | Jönköping | ||||
8 | Matti Månsson | Sweden | Lund | ||||
9 | Finn Fries | Sweden | Lund | ||||
10 | Martin Lunden | Sweden | Malmo | ||||
11 | David Nordström | Sweden | Malmö | ||||
12 | Fredrik Hansson | Sweden | Kungsbacka | ||||
13 | Emil Larsson | Sweden | Borlänge | ||||
14 | Martin Arenlind | Sweden | Lund | ||||
15 | Patrik Hellström | Sweden | Örebro | ||||
16 | Karl Jönsson | Sweden | New Orleans, USA | ||||
17 | Linus Restel | Germany | Hagen | ||||
18 | Joan Eriksson Mencl | Sweden | Lund | ||||
19 | Kent Nyman | Sweden | Enköping | ||||
20 | Eric Norén | Sweden | Malmö | ||||
21 | Jerry Wikström | Sweden | Stockholm | ||||
22 | Hans E. Lindqwist | Sweden | Varberg | ||||
23 | Jimi Månsson | Sweden | Lund | ||||
24 | August Wegestål | Sweden | Malmö | ||||
25 | Joel Hall | Sweden | Malmö | ||||
26 | Mattias Kralmark | Sweden | Lund | ||||
27 | Richard Petersson | Sweden | Lund | ||||
28 | Oliver Westlund Myrén | Sweden | Göteborg | ||||
29 | Olle Jacobsson | Sweden | Malmö | ||||
30 | Markus Bengtsson | Sweden | Göteborg | ||||
31 | Sten Svensson | Sweden | Lund | ||||
32 | Micael Myrén | Sweden | Göteborg | ||||
33 | Thony Restel | Germany | Hagen | ||||
34 | Henrik Tagesson | Sweden | Göteborg | ||||
35 | Nils Jönsson | Sweden | Göteborg | ||||
|