Namn 2-й этап VII Кубка России. ХХIII Кубок Санкт-Петербурга
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Turneringen har lagts till 09.08.2016
Land Ruošša
Stad Sankt Petersburg
Adress центр "Про". Маршала Говорова, 35.
Anmälan startar 08.08.2016 23:00
Anmälan avslutas 17.09.2016 12:00
Turneringen startar 18.09.2016
Участников 68

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Квалификация Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Высшая лига Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Лиги Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 4 -
Плей-офф Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Förnamn Land Stad Rating
1 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg 30
2 Nikita Zholobov Ruošša Sankt Petersburg 27
3 Dmitry Afonin Ruošša Sankt Petersburg 25
4 Dmitry Malygin Ruošša Sankt Petersburg 23
5 Mikhail Shashkov Ruošša Sankt Petersburg 21
6 Oleg Ortinov Ruošša Sankt Petersburg 20
7 Dmitriy Petrov Ruošša Moskva 19
8 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg 18
9 German Fokin Ruošša Sankt Petersburg 17
10 Arseniy Stolyarov Ruošša Moskva 16
11 Daniil Mushnikov Ruošša Sankt Petersburg 15
12 Mikhail Sivakov Ruošša Sankt Petersburg 14
13 Nikita Pavlov Ruošša Sankt Petersburg 13
14 Pavel Gorodnitskiy Ruošša Sankt Petersburg 12
15 Viktoria Gorodnitskaya Ruošša Tjerepovets 11
16 Alexandr Danilov Ruošša Sankt Petersburg 10
17 Artem Valiev Litauen Vilnius 9
18 Alexander Okunev Ruošša Sankt Petersburg 8
19 Stanislav Lutay Ruošša Tula 7
20 Sergey Patekhin Ruošša Kursk 6
21 Vitaly Skorobogatov Ruošša Sankt Petersburg 5
22 Alexander Ozerov Ruošša Tjerepovets 4
23 Dmitry Soloviev Ruošša Mytisjtji 3
24 Gleb Vasiliev Ruošša Moskva 2
25 Kirill Storchak Ruošša Sankt Petersburg 1
26 Viacheslav Patekhin Ruošša Kursk 1
27 Yuriy Prostakov Ruošša Ljubertsy 1
28 Eva Ozerova Ruošša Tjerepovets 1
29 Alexander Koroschenko Ruošša Sankt Petersburg 1
30 Artem Budaev Ruošša Sankt Petersburg 1
31 Michail Nikitin Ruošša Kronshtadt 1
32 Denis Petrov Ruošša Sankt Petersburg 1
33 Oleg Salamatov Ruošša Sankt Petersburg 1
34 Anthony Mzilangve Ruošša Sankt Petersburg 1
35 Artem Blinov Ruošša Sankt Petersburg 1
36 Dasha Obuhova Ruošša Sankt Petersburg 1
37 Irina Vorobieva Ruošša Sankt Petersburg 1
38 Egor Stepanov Ruošša Sankt Petersburg 1
39 Ilya Ponomarev Ruošša Sankt Petersburg 1
40 Elena Nikitina Ruošša Kronshtadt 1
41 Andrey Budilin Ruošša Sankt Petersburg 1
42 Mark Gorodnitskiy Ruošša Sankt Petersburg 1
43 Vladimir Smirnov Ruošša Sankt Petersburg 1
44 Smirnov Nikolay Ruošša Sankt Petersburg 1
45 Yaroslav Mikryukov Ruošša Kotel’niki 1
46 Alex Gorin Ruošša Sankt Petersburg 1
47 Aleksandr Nagorniy Sr. Ruošša Sankt Petersburg 1
48 Alexey Chernov Ruošša Sankt Petersburg 1
49 Artem Boldyrev Ruošša Severodvinsk 1
50 Georgiy Levashov Ruošša Sankt Petersburg 1
51 Larionov Alexander Ruošša Sankt Petersburg 1
52 Aleksandr Nagornyy j. Ruošša Sankt Petersburg 1
53 Boris Velmoga Ruošša Sankt Petersburg 1
54 Jevgeny Tsupko Israel 1
55 Vladimir Nikulov Ruošša Sankt Petersburg 1
56 Evgenii Solovev Ruošša Klin 1
57 Dmitry Alekseev Ruošša Sankt Petersburg 1
58 Timur Khamiev Ruošša Kazan 1
59 Илья Бровцин Ruošša Sankt Petersburg 1
60 Elena Stoljarova Ruošša Sankt Petersburg 1
61 Juriy Pochatov Ruošša Sankt Petersburg 1
62 Олег Торбин Ruošša Sankt Petersburg 1
63 Konstantin Gareev Ruošša Sankt Petersburg 1
64 Mikhail Gorodnitskiy Ruošša Sankt Petersburg 1
65 Yuriy Popov Ruošša Moskva 1
66 Андрей Ким Ruošša Sankt Petersburg 1
67 Evgeny Klimenko Ruošša Moskva 1
68 Артём Смирнов Ruošša Sankt Petersburg 1