Namn VIII European Championship 2016, Juniors
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Turneringen har lagts till 24.02.2016
Land Estteeana
Stad Tallinn
Adress Koidu 97
Anmälan startar 23.02.2016 00:00
Anmälan avslutas 10.06.2016 23:59
Turneringen startar 17.06.2016
Участников 37

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Qualification Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Division 1 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Division 2 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Play-off Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Förnamn Land Stad
1 Veniamin Gerasimov Ruošša Moskva
2 Dmytro Litvinyuk Ukraina Kropyvnytskyi
3 Kevin Eriksson Finland Åbo
4 Nikita Zholobov Ruošša Sankt Petersburg
5 Evgeniy Matantsev Ukraina Kropyvnytskyi
6 Oscar Henriksson Sverige Piteå
7 Sergey Ivanov Ruošša Kursk
8 Raivis Miglinieks Lettland Riga
9 Eliāns Ēdelis Lettland Ventspils
10 Umansky Anton Ukraina Kiev
11 Magnus Klippen Norge Kvernaland
12 Dmitry Malygin Ruošša Sankt Petersburg
13 Linus Restel Duiskka Hagen
14 Jiri Chylik ml. Čhekkia Prag
15 Filips Buhtujevs Lettland Inčukalns
16 Amund Risa Fylling Norge Kvernaland
17 Benjamin Suominen Finland Nådendal
18 Samuel Hána Čhekkia Pelhřimov
19 Lauri Törnström Finland Nådendal
20 Uno Osterman Sverige Stockholm
21 Rainers Kalniņš Lettland Inčukalns
22 Niklas Blomberg Sverige Stockholm
23 Øystein Klippen Norge Kvernaland
24 Yurii Shapovalenko Ukraina Kiev
25 Valentin Dietze Duiskka Freiburg
26 Leon Haussknecht Duiskka Berlin
27 Linus Nilsson Sverige Norrtälje
28 Jakub Matysek Čhekkia Prag
29 Andreas Fjermestad Norge Kvernaland
30 Daniil Tenitski Estteeana Tallinn
31 Joonatan Roholm Finland Nådendal
32 Lukas Kahoun Čhekkia Novy Rychnov
33 Daniel Gasinski Estteeana Tallinn
34 Dmitri Mihhalevitš Estteeana Tallinn
35 Daniil Moshnin Estteeana Tallinn
36 Aleksey Akinfin Vilges-Ruošša Minsk
37 Deniss Andrijashkin Estteeana Narva