Namn VIII European Championship 2016, Veterans
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Turneringen har lagts till 24.02.2016
Land Estteeana
Stad Tallinn
Anmälan startar 23.02.2016 00:00
Anmälan avslutas 10.06.2016 23:59
Turneringen startar 17.06.2016
Участников 48

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Qualification Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Division 1 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Division 2 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Division 3 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Play-off Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Förnamn Land Stad
1 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg
2 Anders Ekestubbe Sverige Göteborg
3 Lars Henriksson Sverige Piteå
4 Stanislav Lutay Ruošša Tula
5 Joakim Lundin Sverige Örebro
6 Finn Fries Sverige Lund
7 Rickard Sjöstedt Sverige Malmö
8 Yngve Aasheim Norge Trondheim
9 Dmitry Belavin Ruošša Sankt Petersburg
10 Sergejs Mihejevs Lettland Riga
11 Igor Saveljev Estteeana Tallinn
12 Jari Sahlgren Finland Uleåborg
13 Milos Sevr Čhekkia Turnov
14 Mykhaylo Shalomayev Ukraina Charkiv
15 Daniel Matysek Čhekkia Prag
16 Arnis Vītols Lettland Skrunda
17 Vitaliy Sapozhnikov Ukraina Odessa
18 Alexey Chernov Ruošša Sankt Petersburg
19 Alen Shekarev Estteeana Tallinn
20 Espen Moe Norge Trondheim
21 Pavel Plesak Čhekkia Plzeň
22 Juri Artamonov Estteeana Tallinn
23 Bjarne Axelsen Danmark Bronderslev
24 Simon Thomas Irland Berlin
25 Audrius Pleikys Litauen Vilnius
26 Vaclav Pikl Čhekkia Plzeň
27 Kimmo Eriksson Finland Åbo
28 Petteri Sevon Finland Vanda
29 Guntis Ernšteins Lettland Ventspils
30 Sergei Sokolov Estteeana Tallinn
31 Sandis Kalniņš Lettland Inčukalns
32 Jouni Tikkanen Finland Helsingfors
33 Vafa Hamdamov Estteeana Tallinn
34 Michael Toft Nielsen Danmark Ålborg
35 Vladimir Voronov Litauen Vilnius
36 Ralph Pommerenke Duiskka Frankfurt
37 Andrei Kniaziuk Vilges-Ruošša Navapolatsk
38 Igor Zaporojets Ukraina Kiev
39 Thomas Haussknecht Duiskka Berlin
40 Andrei Akinfin Vilges-Ruošša Minsk
41 Frank Bruneske Duiskka Wilhelmshaven
42 Siarhei Vazhnik Vilges-Ruošša Minsk
43 Oyvind Aasheim Norge Trondheim
44 Thony Restel Duiskka Hagen
45 Valeriy Matantsev Ukraina Kropyvnytskyi
46 Vital Sobal Vilges-Ruošša Minsk
47 Rolandas Zygelis Litauen Vilnius
48 Tomas Ulis Litauen Vilnius