Namn VIII European Championship 2016, Open
Turneringstyp Individuellt
Status Avslutad
Turneringen har lagts till 24.02.2016
Land Estteeana
Stad Tallinn
Adress Koidu 97
Anmälan startar 23.02.2016 00:00
Anmälan avslutas 10.06.2016 23:59
Turneringen startar 18.06.2016
Участников 124

Etapp
Namn Status Längd Дата и время Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 1 -
Qualification Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 2 -
Division 1 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Division 2 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Division 3 Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Final groups Avslutad 1 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
- 3 -
Play-off Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Play-off Div1 Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Play-off Div2 Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller
Play-off Div3 Avslutad 7 Deltagare Spelschema och resultat Tabeller

TextversionSutplacering
Förnamn Land Stad
1 Edgars Caics Lettland Riga
2 Alexey Zaharov Ruošša Moskva
3 Hans Osterman Sverige Stockholm
4 Anton Umanskyy Ukraina Kiev
5 Maxim Borisov Ruošša Sankt Petersburg
6 Nikita Zholobov Ruošša Sankt Petersburg
7 Carl Bindekrans Sverige Norrköping
8 Jānis Kalnevics Lettland Inčukalns
9 Ahti Lampi Finland Lojo
10 Veniamin Gerasimov Ruošša Moskva
11 Raivis Miglinieks Lettland Riga
12 Matīss Saulītis Lettland Inčukalns
13 Edgars Saulītis Lettland Inčukalns
14 Jevgeni Lvov Estteeana Tallinn
15 Arseniy Stolyarov Ruošša Moskva
16 Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina Одеса / Київ
17 Evgeniy Matantsev Ukraina Kropyvnytskyi
18 Kevin Eriksson Finland Åbo
19 Jan Pelkonen Finland Nådendal
20 Oleg Ortinov Ruošša Sankt Petersburg
21 Joakim Lundin Sverige Örebro
22 Lars Henriksson Sverige Piteå
23 Valts Smagars Lettland Riga
24 Yevhen Levdansky Ukraina Kiev
25 Patrik Petr Čhekkia Litomyšl
26 Jevgēnijs Zaharovs Lettland Riga
27 Oscar Henriksson Sverige Piteå
28 Dmitriy Koshman Ruošša Moskva
29 Markus Nilsson Sverige Stockholm
30 Sergey Ivanov Ruošša Kursk
31 Fredric Axelsson Sverige Stockholm
32 Santtu Sainio Finland Lojo
33 Janne Ollila Finland Nådendal
34 Finn Fries Sverige Lund
35 Kristian Iso-Tryykari Finland Åbo
36 Maria Saveljeva Estteeana Tallinn
37 Gints Lasmanis Lettland Skrunda
38 Jimmy Mardell Sverige Stockholm
39 Yngve Aasheim Norge Trondheim
40 Elvijs Siliņš Lettland Ventspils
41 Janne Kantola Finland Reso
42 Rene Huhtala Finland Nådendal
43 Andrey Voskoboynikov Ruošša Sankt Petersburg
44 Grigorij Dubinin Ruošša Tula
45 Bjarne Axelsen Danmark Bronderslev
46 Magnus Klippen Norge Kvernaland
47 Martin Arenlind Sverige Lund
48 Jiri Chylik ml. Čhekkia Prag
49 Juho Rautio Finland Tammerfors
50 Sergejs Mihejevs Lettland Riga
51 Pavel Plesak Čhekkia Plzeň
52 Stanislav Lutay Ruošša Tula
53 Edgars Mucenieks Lettland Skrunda
54 Andreas Roren Norge Oslo
55 Alexey Titov Ruošša Sankt Petersburg
56 Arne Johannes Holmin Norge Bergen
57 Krystof Lebl Čhekkia Prag
58 Vitaliy Sapozhnikov Ukraina Odessa
59 Jari Sahlgren Finland Uleåborg
60 Igor Saveljev Estteeana Tallinn
61 Kimmo Eriksson Finland Åbo
62 Viktoriya Noselivska Ukraina Kiev
63 Vaclav Pikl Čhekkia Plzeň
64 Gergely Regula Ungern Budapest
65 Linus Restel Duiskka Hagen
66 Dmytro Litvinyuk Ukraina Kropyvnytskyi
67 Benjamin Suominen Finland Nådendal
68 Mykhaylo Shalomayev Ukraina Charkiv
69 Anatoliy Datsenko Ukraina Kiev
70 Amund Risa Fylling Norge Kvernaland
71 Juri Artamonov Estteeana Tallinn
72 Krystof Herold Čhekkia Prag
73 Gustav Brådland Norge Kvernaland
74 Leon Haussknecht Duiskka Berlin
75 Espen Moe Norge Trondheim
76 Daniel Matysek Čhekkia Prag
77 Oystein Klippen Norge Kvernaland
78 Alexandr Zaytsev Ruošša Moskva
79 Tibor Varga Čhekkia České Budějovice
80 Miroslav Cernoch Čhekkia Prag
81 Vesa Huotelin Finland Esbo
82 Espen Eidsnes Norge Bergen
83 Valentin Dietze Duiskka Freiburg
84 Andreas Fjermestad Norge Kvernaland
85 Simon Thomas Irland Berlin
86 Yuriy Prostakov Ruošša Ljubertsy
87 Ralph Pommerenke Duiskka Frankfurt
88 Vafa Hamdamov Estteeana Tallinn
89 Audrius Pleikys Litauen Vilnius
90 Sandra Komaraite Litauen Vilnius
91 Thomas Haussknecht Duiskka Berlin
92 Martin Zenisek Čhekkia Plzeň
93 Mazvydas Satkus Litauen Vilnius
94 Mirko Konig Duiskka Köln
95 Nazar Kondrashevskyy Ukraina Kiev
96 Alen Shekarev Estteeana Tallinn
97 Eugene Papakul Vilges-Ruošša Minsk
98 Michael Toft Nielsen Danmark Ålborg
99 Matvej Shyrkavec Vilges-Ruošša Minsk
100 Vladimir Voronov Litauen Vilnius
101 Simonas Pleikys Litauen Vilnius
102 Andrei Kniaziuk Vilges-Ruošša Navapolatsk
103 Baurzhan Ualiev Kasakstan Astana
104 Šarūnas Jokubauskas Litauen Vilnius
105 Frank Bruneske Duiskka Wilhelmshaven
106 Thony Restel Duiskka Hagen
107 Siarhei Vazhnik Vilges-Ruošša Minsk
108 Hermann Petuch Duiskka Lahr
109 Aleksandr Tarakanov Kasakstan Железнодорожный (РФ)
110 Andrei Akinfin Vilges-Ruošša Minsk
111 Linas Vasilevicius Litauen Vilnius
112 Dmitri Leleka Estteeana Tallinn
113 German Geller Jr. Estteeana Tallinn
114 Jurgita Vasileviciene Litauen Vilnius
115 Philip Basch Duiskka Düsseldorf
116 Sobal' Vital' Vilges-Ruošša Minsk
117 Dmitri Mihhalevitš Estteeana Tallinn
118 Daniil Moshnin Estteeana Tallinn
119 Tomas Ulis Litauen Vilnius
120 Rolandas Zygelis Litauen Vilnius
121 Daniil Tenitski Estteeana Tallinn
122 Aleksey Akinfin Vilges-Ruošša Minsk
123 Mark-Julius Pikat Estteeana Tallinn
124 Anders Ekestubbe Sverige Göteborg