World tour (МТ)
Name APPLE CUP -2017
Tournament type Individual
Status Finished
Tournament added 10.07.2017
Country Kazakhstan
City Shymkent
Address Jibek joli street. Cheremushki center
Beginning of the registration 09.07.2017 10:00
Finishing of the registration 08.08.2017 10:00
Date of the tournament 12.08.2017
Participants number 39

Stages
Name Status Duration Дата и время Participants Schedule and results Tables
- 1 -
Квалификация Finished 1 12.08.2017 00:00 Participants Schedule and results Tables
- 2 -
Групповой этап Finished 1 12.08.2017 00:00 Participants Schedule and results Tables
- 3 -
Высшая лига Finished 1 12.08.2017 00:00 Participants Schedule and results Tables
- 4 -
Первая лига Finished 1 12.08.2017 00:00 Participants Schedule and results Tables
- 5 -
плэй офф Finished 7 12.08.2017 00:00 Participants Schedule and results Tables

Text versionFinal standings
apple cup-2017
Name Country City
1 Azamat Bayjurenov Kazakhstan Sayram
2 Timur Lagodzinski Kazakhstan Shymkent
3 Bauyrzhan Ualiev Kazachstan Astana
4 Azamat Muhamedov Kazakhstan Shymkent
5 Kairat Beisengaliev Kazakhstan Shymkent
6 Timur Tileukabylov kazakhstan Shymkent
7 Evgenii Solovev Russia Klin
8 Nikolay Zaporojchenko Kazakhstan Shymkent
9 Nurdaulet Ospanov Kazakhstan Shymkent
10 Bahitjan Ziyaev Kazakhstan Lenger
11 Bakhtiyar Tileukabylov Kazakhstan Shymkent
12 Uridjan Jarasov Kazakhstan Shymkent
13 Ruslan Belousov Kazakhstan Lenger
14 Anatoliy Zlenko Kazakhstan Shymkent
15 Sergey Grebnev Kazachstan Almaty
16 Erkebulan Abdullaev Kazakhstan Shymkent
17 Bekzat Erkaev Kazakhstan Shymkent
18 Denis Korneychuk Kazakhstan Shymkent
19 Aibas Moldabekov Kazakhstan Shymkent
20 Andrey Komarov Kazakhstan Shymkent
21 lumanov Ruslan Kazakhstan Shymkent
22 Ivan Rogulenko Kazakhstan Lenger
23 Erkebulan Jusupov Kazakhstan Shymkent
24 Sherzat Anbaev Kazakhstan Shymkent
25 Nurmuhammed Seysen Kazakhstan Shymkent
26 Nail Seraev Kazakhstan Aris
27 mychail Fomin kazahstan shymkent
28 Adilbek Janibekov Kazakhstan Aris
29 Gabit Andakulov Kazakhstan Lenger
30 Mark Izebaev Kazakhstan Aris
31 Tansholpan Kanataeva Kazakhstan Aris
32 Maxim Zingilis Kazakhstan Shymkent
33 Arzu Djoev Kazakhstan Aris
34 Vladimir Kolenov Kazakhstan Shymkent
35 Serik Usenov Kazakhstan Shymkent
36 Nurlan Mukhanov kazakhstan Shymkent
37 Sultan Serimov Kazakhstan Shymkent
38 Aleksandr Zadorojny Kazakhstan Aris
39 Erlan Muhanov Kazakhstan Shymkent