http://galdahokejs.lv/index.php/en/rcup
Name Rīgas Kauss 2016 3 (Day1 Div1)
Tournament type Individual
Status Finished
Tournament added 25.11.2016
Country Latvia
City Riga
Beginning of the registration 03.12.2016 08:00
Finishing of the registration 03.12.2016 08:00
Date of the tournament 03.12.2016
Participants 80

Stages
Name Status Duration Date and time Participants Schedule and results Tables
- 1 -
Division 1 Finished 1 Participants Schedule and results Tables

Text versionFinal standings
Name Country City
1 Atis Sīlis Latvia Riga
2 Maxim Borisov Russia Saint Petersburg
3 Andrey Voskoboynikov Russia Saint Petersburg
4 Oscar Henriksson Sweden Piteå
5 Ahti Lampi Finland Lohja
6 Kevin Eriksson Finland Turku
7 Markus Nilsson Sweden Stockholm
8 Raivis Miglinieks Latvia Riga
9 Nikita Zholobov Russia Saint Petersburg
10 Sergey Ivanov Russia Kursk
11 Patrik Petr Czech Republic Litomyšl
12 Vesa Huotelin Finland Espoo
13 Edgars Saulītis Latvia Inčukalns
14 Edgars Caics Latvia Riga
15 Alexey Titov Russia Saint Petersburg
16 Jevgēnijs Zaharovs Latvia Riga
17 Sandis Kristaps Lagzdiņš Latvia Riga
18 Edgars Mucenieks Latvia Skrunda
19 Artjoms Zaharovs Latvia Riga
20 Jevgeni Lvov Estonia Tallinn
21 Leos Hvizd Czech Republic
22 Valts Smagars Latvia Riga
23 Filips Buhtujevs Latvia Inčukalns
24 Gints Lasmanis Latvia Skrunda
25 Kirill Storchak Russia Saint Petersburg
26 Jan Pelkonen Finland Naantali
27 Rene Huhtala Finland Naantali
28 Elvijs Siliņš Latvia Ventspils
29 Pavel Plesak Czech Republic Pilsen
30 Fredric Axelsson Sweden Stockholm
31 Sergejs Mihejevs Latvia Riga
32 Dmitriy Petrov Russia Moscow
33 Krystof Lebl Czech Republic Prague
34 Mykhaylo Spivakovskyy Ukraine Одеса / Київ
35 Petr Tmej Czech Republic Turnov
36 Ladislav Tmej Czech Republic Turnov
37 Michal Kobrle Czech Republic
38 Benjamin Suominen Finland Naantali
39 Alexandr Zaytsev Russia Moscow
40 Mikus Saulītis Latvia Inčukalns
41 Miroslav Cernoch Czech Republic Prague
42 Martin Zenisek Czech Republic Pilsen
43 Fredrik Hansson Sweden Gothenburg
44 Vladimir Smirnov Russia Saint Petersburg
45 Mikhail Shashkov Russia Saint Petersburg
46 Yuriy Prostakov Russia Lyubertsy
47 Vitaly Skorobogatov Russia Saint Petersburg
48 Igor Saveljev Estonia Tallinn
49 Kārlis Balodis Latvia Valdlauci
50 Alexandr Danilov Russia Saint Petersburg
51 Martin Lunden Sweden Malmo
52 Edžus Kaņeps Latvia Ventspils
53 Maria Saveljeva Estonia Tallinn
54 Sandis Kalniņš Latvia Inčukalns
55 Bjarne Axelsen Denmark Bronderslev
56 Simonas Pleikys Republic of Lithuania Vilnius
57 Anette Engel Denmark Bronderslev
58 Rainers Kalniņš Latvia Inčukalns
59 Andrey Chaplygin Russia Kursk
60 Daniil Mushnikov Russia Saint Petersburg
61 Viktoriya Noselivska Ukraine Kiev
62 Alvis Siliņš Latvia Ventspils
63 Romans Faļkenšteins Latvia Riga
64 Milos Sevr Czech Republic Turnov
65 Kimmo Eriksson Finland Turku
66 Raivis Sternāts Latvia Riga
67 Gergely Regula Hungary Budapest
68 Ilze Zuce-Tenča Latvia Inčukalns
69 Mark Gorodnitskiy Russia Saint Petersburg
70 Alens Kalniņš Latvia Ventspils
71 Rūdolfs Valainis Latvia Jēkabpils
72 Kaspars Viļums Latvia Riga
73 Arnis Vītols Latvia Skrunda
74 Denis Petrov Russia Saint Petersburg
75 Simon Thomas Ireland Berlin
76 Elēna Rācenāja Latvia Ventspils
77 Elvis Arhinovičs Latvia Ventspils
78 Aliaksandr Bartosh Belarus Minsk
79 Kristaps Zarinieks Latvia Jēkabpils
80 Alexey Baranov Russia Moscow