Tournament type | Individual |
---|---|
Status | Finished |
Country | Estonia |
City | Tallinn |
Address | Koidu 97 |
Beginning of the registration | 23.02.2016 00:00 |
Finishing of the registration | 10.06.2016 23:59 |
Date of the tournament | 17.06.2016 |
Participants | 37 |
Stages
Name | Status | Duration | Date and time | Participants | Schedule and results | Tables | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- 1 - | ||||||||
Qualification | Finished | 1 | Participants | Schedule and results | Tables | |||
- 2 - | ||||||||
Division 1 | Finished | 1 | Participants | Schedule and results | Tables | |||
Division 2 | Finished | 1 | Participants | Schedule and results | Tables | |||
- 3 - | ||||||||
Play-off | Finished | 7 | Participants | Schedule and results | Tables |
Text versionFinal standings
Name | Country | City | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Veniamin Gerasimov | Russia | Moscow | |||
2 | Dmytro Litvinyuk | Ukraine | Kropyvnytskyi | |||
3 | Kevin Eriksson | Finland | Turku | |||
4 | Nikita Zholobov | Russia | Saint Petersburg | |||
5 | Evgeniy Matantsev | Ukraine | Kropyvnytskyi | |||
6 | Oscar Henriksson | Sweden | Piteå | |||
7 | Sergey Ivanov | Russia | Kursk | |||
8 | Raivis Miglinieks | Latvia | Riga | |||
9 | Eliāns Ēdelis | Latvia | Ventspils | |||
10 | Anton Umanskyy | Ukraine | Kiev | |||
11 | Magnus Klippen | Norway | Kvernaland | |||
12 | Dmitry Malygin | Russia | Saint Petersburg | |||
13 | Linus Restel | Germany | Hagen | |||
14 | Jiri Chylik ml. | Czech Republic | Prague | |||
15 | Filips Buhtujevs | Latvia | Inčukalns | |||
16 | Amund Risa Fylling | Norway | Kvernaland | |||
17 | Benjamin Suominen | Finland | Naantali | |||
18 | Samuel Hána | Czech Republic | Pelhřimov | |||
19 | Lauri Törnström | Finland | Naantali | |||
20 | Uno Osterman | Sweden | Stockholm | |||
21 | Rainers Kalniņš | Latvia | Inčukalns | |||
22 | Niklas Blomberg | Sweden | Stockholm | |||
23 | Øystein Klippen | Norway | Kvernaland | |||
24 | Yurii Shapovalenko | Ukraine | Kiev | |||
25 | Valentin Dietze | Germany | Freiburg | |||
26 | Leon Haussknecht | Germany | Berlin | |||
27 | Linus Nilsson | Sweden | Norrtälje | |||
28 | Jakub Matysek | Czech Republic | Prague | |||
29 | Andreas Fjermestad | Norway | Kvernaland | |||
30 | Daniil Tenitski | Estonia | Tallinn | |||
31 | Joonatan Roholm | Finland | Seinäjoki | |||
32 | Lukas Kahoun | Czech Republic | Novy Rychnov | |||
33 | Daniel Gasinski | Estonia | Tallinn | |||
34 | Dmitri Mihhalevitš | Estonia | Tallinn | |||
35 | Daniil Moshnin | Estonia | Tallinn | |||
36 | Aleksey Akinfin | Belarus | Minsk | |||
37 | Deniss Andrijashkin | Estonia | Narva | |||